Jak jsem se stala webařkou

Teplé místečko

Jako čerstvá absolventka ekonomky jsem si našla místo v oddělení komunikace velké nadnárodní firmy. Moje zaměření už od školy bylo na tzv. CSR – společenská odpovědnost firem. V rychlém tempu jsem nabírala zkušenosti, zaváděla prospěšné projekty a budovala slibnou a naplňující kariéru. A pak se to stalo.

Cesta z města

Přestěhovali jsme se s mužem do domu za Prahu, pořídili si psa, vzali se a měli syna. Bum! Všechno ve mně bylo najednou jinak. Milované se stalo nepředstavitelné. Jezdit denně 3 hodiny tam a zpátky? Vracet se pozdě večer? Celé dny sedět s kolegy v open space kanceláři? Vlastní nápady realizovat pomalu, až po schválení v centrále v zahraničí? Honit se kvůli horkým novinkám, které jsou už na druhý den ráno staré? Na všechno jsem si odpověděla velkým NE, to už ne!

Chce to změnu

Hledala jsem odpověď na otázku, co mám začít dělat: aby mě to bavilo, bylo to tvořivé a dalo se to dělat z domova. Ze všeho nejlíp mi vyšly weby. Studovala jsem VŠE obor informatika / komunikace, takže se moje předpoklady najednou krásně spojily. Když bylo synovi 9 měsíců, tak jsem prošla rekvalifikačním kurzem. Naučila jsem se dělat weby poctivě ručně psaným kódem. To už v dnešní době sice není třeba znát, ale náramně se mi to hodí. Dnes tvořím weby pomocí nástroje DIVI, což je zázračný nástroj.

Když práce je zábava

No a pak jsem se už konečně vrhla na tvoření webů. Začátky nebyly snadné, ale teď zpětně úsměvné. Nabízela jsem své služby v okolí, často výměnou za služby či za minimální ceny. A ono to začalo postupně fungovat. Klienti byli spokojení, řekli to svým známým a už to jelo. Došlo mi, že jsem našla práci snů. Ani bych to nenazývala prací, je to jako když si hraju, skládám nějakou stavebnici. A pak sdílím radost s klienty z hotového díla.

Hodina slávy

Zlom v mé webové kariéře byla účast v soutěži Cena Sofia oceňující ženy, které rodičovskou dovolenou využily k rozběhnutí projektů s pozitivním dopadem na jejich okolí. Vítězství bylo pro mě potvrzením, že jdu správným směrem, získala jsem zajímavé kontakty a přineslo mi i cennou mediální pozornost. Více o mé účasti v soutěži.

Jedeme na výlet

Asi po čtyřech letech podnikání dostal manžel pracovní příležitost v Izraeli, takže jsme se i s dětmi na necelé 2 roky přestěhovali do Tel Avivu. A to byl další posun vpřed. Inspirace zemí s největším počtem startupů na světě, oprášení angličtiny, nemluvě o obrovské energii ze slunce a moře. Vtipné bylo, že většina mých klientů díky online komunikaci ani nepoznala, že jsem byla pryč.

Magdaléna Boušková - kurz tvorby webových stránek

Z webařky mentorkou

Dnes už mám za sebou kolem 150 webů a syn, který mě k podnikání přiměl, oslavil 10 let. Weby dělám teď jen pro své nejblližší, mám svůj online kurz Webařce pod rukou, ve kterém učím lidi živit se tvorbou webů. Také jim předávám své zakázky a dál se s nimi scházím v online klubech i naživo.