Jak si vyřídit proplacení kurzu úřadem práce?

Chtěla jsem něco změnit ve svém životě a tvorba webů mě hodně lákala. Velmi jsem chtěla do kurzu, reference na Magdu byly úžasné, ale brzdila mě představa větší investice. Začala jsem přemýšlet, jak na to. Jak to udělat, abych mohla kurz navštěvovat, koupit si DIVI a nastartovat svůj nový začátek

Napadlo mě, že stát mívá vyčleněné peníze na vzdělávání zaměstnanců nebo rekvalifikační kurzy. Za zeptání nic nedám. A ejhle. Program existuje. Dotace jsou a příspěvek je úžasných 85 %. V ten moment jsem jásala radostí. Ihned jsem kontaktovala Magdu a vysvětlila jí svoji situaci. Byla skvělá, trpělivá a pomohla mi.

Přeci jen požadavky na nesmyslné papírování ze strany státu jsou. Není to o jednom papíře. Je to jistý proces, aby bylo vše správně. Ale jde to. Tady se ta trpělivost vyplatí. Dopředu říkám, že Magda splňuje kritéria pro čerpání (má praxi, vysokoškolské vzdělání v oboru a certifikaci).

Jsou dvě možnosti. Můžeš zažádat na sebe, ale musíš mít IČ anebo požádat svého zaměstnavatele. Žádost je potřeba mít zpracovanou a schválenou ještě před nástupem do kurzu. Nelze žádat, když už v kurzu jsi. Je třeba si to tedy dobře rozvrhnout a moc neotálet. Žádost většinou trvá měsíc, ale záleží, na koho narazíš za přepážkou. Já měla ochotnou paní, co mi byla vždy k ruce. Základním faktorem, který ovlivňuje délku vyřízení žádosti, je prokázání tzv. bezdlužnosti na celní správě, zdravotní pojišťovně a na finančáku.

A jak to dopadlo? Jsem v kurzu a jsem za to nesmírně ráda. Magda je báječný člověk a skvělá lektorka, máš s ní pocit, že vše zvládneš. Určitě jdi do toho!

Mám pro tebe tip.
Když poprosíš o vyřízení bezdlužnosti úřad práce, který dotaci na vzdělávání vyřizuje, všechno funguje mnohem lépe a rychleji.

Michaela Kučerová

Článek napsala absolventka kurzu Webařce pod rukou:

Michaela Kučerová