Přehled a možnosti modulů

Modulů, ze kterých můžeš poskládat web, je opravdu mnoho. Určitě je fajn vyzkoušet je, ale nemusíš všechny použít. Na odlehčení textu a lepší přehlednost webu můžeš použít modul přepínač. Napíšeš třeba jen přehled služeb. Když zákazníka bude zajímat detailněji konkrétní služba, pole si rozklikne a zobrazí se mu podrobnější informace. U ikon sociálních sítí můžeš měnit jejich velikost i sladit je barevně s webem. U referencí je rozhodně velké plus mít fotku. V kurzu použití jednotlivých modulů uvidíš.

DIVI tipy a triky

Může se ti stát, že si při tvorbě webu něco omylem smažeš. Nemusíš hned propadat panice. O krok zpět se můžeš vrátit pomocí „hodinek“ či prostřednictvím zatočené šipky. Super trik je i Parallax efekt, díky němuž se fotka postupně překrývá textem. Maličkost s obrovským efektem. Díky přilepenému prvku můžeš zafixovat logo na jednom místě. Logo pak putuje s každým pohybem. Při rolování je pořád vidět, což mnoho klient jistě ocení.

Responzivita webu

Zobrazení každého prvku je možné nastavit jinak pro počítač, tablet či mobil. Můžeš tak upravovat nejen formát, ale i obsah. Hlavně nesmíš zapomenout před úpravou přepnout do konkrétního zařízení. Konkrétní prvky můžeš pro mobil i úplně schovat. Dokážeš tak udělat web na míru pro jednotlivá zařízení.

Použití DIVI šablon

Víš, že DIVI nabízí širokou škálu šablon zdarma? To je naprostá paráda. A hlavně je super, že si v šabloně můžeš měnit fotky, rozložení nebo třeba barvy textu. Změnami si tak ze vzorové šablony uděláš vlastní originální web. Do stejné stránky můžeš přidávat i další šablony. Stačí dole na stránce kliknout na „+“, nahraješ šablonu a zaškrtneš Replace existing content!

Express layouts

Uvidíš také návrhy pro práci s Express layouts. Je to jednoduché. Na webu DIVI Express si zvolíš návrhy. Dej si pozor na to, aby odpovídaly rozvržení sekcí, které chceš na webu mít. Opiš si čísla vybraných návrhů, jdi do DIVI knihovny, importuj ze souboru a nahraj. Sekce pak už můžeš měnit a upravovat podle toho, jak si klient přeje.

Přehled placených DIVI doplňků a šablon

A jako bonus se seznámíš se základními DIVI doplňky. Pokud chceš tvořit blog, určitě využiješ DIVI Blog Extras. Je to naprostý kouzelník, co se tvorby blogu týče. Tvůj blog bude vypadat jak ze žurnálu. DIVI Gallery Extended je určen k úpravě fotek. Dokáže třeba i to, že fotka bude sloužit jako odkaz na podstránku. Pomocí DIVI Plus získáš bonusové moduly, jako je časové osa, interaktivní mapa a mnoho dalšího. Tvůrcem všech těchto nástrojů je DIVI Extended.

Ale krásný a funkční web vytvoříš i bez těchto doplňků a šablon. Jen se důkladně koukej Magdě pod ruku.

Copywriterka Petra Frišová

Článek napsala absolventka kurzu Webařce pod rukou:

Petra Frišová, copywriterka
vlotosu.cz